Bu gadget'ta bir hata oluştu

16 Mayıs 2012 Çarşamba

Diablo 3 Türkçe Yama, Diablo 3 Türkçe Yama Var mı? Diablo 3 Türkçe Dil desteği


Diablo 3'ün çıkışı tüm dünyada heyecan fırtınası yaratırken ülkemiz için ilginç şeyler oluyor.
www.bizdevar.blogspot.com
Diablo 3'ün çıkışını geceden beri heyecan ve merakla oyun oynayarak kutlayan Diablo 3 severlere müjdeli bir haberimiz var.

Oyunun fan sitelerinden biri olan DiabloFans’da Molster adlı bir oyuncu, oyunun dil seçenekleri arasında Türkçe dil seçiminide gördüğünü açıkladı. Yani bu oyunun Türkçe yamasına gerek duyulmadan, oyunu herkesle aynı anda ana dilimiz ile oynayabileceğiz. 

Blizzard'ın çok gizli bir şekilde yürüttüğü Türkçe lokalizasyon detayları, oyunun Credits kısmı sayesinde ortaya çıktı.

diablo-3-turkceCredits'te gördüğümüz isimler bize oyunun her an Türkçe olabileceğinin sinyallerini veriyor doğrusu. İsimlere baktığımızda fantastik kurgu ve çizgi roman severlerin de yakından tanıdığı isimleri görüyoruz.

Blizzard'ın anlaştığı Alpha CRC Ltd. şirketinin Lokalizasyon ekip lideri Mehmet Özgür Çaylak'ın kurduğu ekipte Niran Elçi, Hasan Gümen, Zeynep Karagözoğlu, Sertaç Kılıcı, Koray Özbudak ve Barış Yıldırım yer alıyor. Seslendirmeler ise AK'LA KARA Productions ile yapıldı.

Oyun için Türkçe çeviri altyazıdan ibaret değil. Pek çok dublaj ve metin lokalizasyonu da oyunda yer alıyor. Projenin büyük bir gizlilik ile yürütüldüğü belirtiliyor.

Oyunun içinde Türkçe dil dosyaları göründüğü söylenmişti. Diablo 3 Türkçe olarak çıkmadı ama gelecek bir patch (ile) her an Türkçe dil desteği ile karşılaşabiliriz.

Oyla :